- Alarm w mieszkaniu, domu, firmie -

Bezpieczeństwo przede wszystkim. Trudno jest nie zgodzić się z tym sformułowaniem, prawda? Aby zadbać o prawidłowe bezpieczeństwo w firmie, swoim domu lub mieszkaniu warto pomyśleć o kilku bardzo ważnych elementach.

Podstawowym zabezpieczeniem są oczywiście odpowiednie drzwi antywłamaniowe,, rolety antywłamaniowe oraz dobre zamki. Niestety włamywacze nauczyli radzić sobie z najtrudniejszymi zabezpieczeniami, a jeżeli zależy nam na najwyższym bezpieczeństwie powinniśmy wziąć pod uwagę także zamontowanie kamer i systemu alarmowego. Często już sama informacja o tym, że obiekt jest chroniony alarmem potrafi skutecznie odstraszyć potencjalnych złodziei.

Jeśli zdecydujesz się na zamontowanie kamer i alarmów na pewno zadasz sobie wówczas pytanie: ale co powinienem wybrać?

System alarmowy SSWiN

SSWiN, czyli System Sygnalizacji Włamania i Napadu to układ urządzań, które mają za zadanie wykryć i zasygnalizować obecność, próbę wejścia lub wejście niepożądanej osoby do naszej firmy, domu lub mieszkania . Podczas instalacji systemów kieruje się często rozporządzeniem MSWiA, które zakłada, że system zapewnia trzeci stopień zabezpieczenia i opisuje je jako taki, który wykrywa:

  • otwarcie okien, drzwi oraz innych zamknięć na obszarze chronionym,
  • eksplorację okien, drzwi oraz innych zamknięć na obszarze chronionym, bez ich otwierania,
  • ruch na obszarze chronionym,
  • interwencję w stosunku do urządzeń lub miejsc szczególnie zagrożonych.

System przewodowy

Przewodowy system alarmowy zwykle zawiera od kilku, kilkunastu do kilkudziesięciu wzajemnie połączonych elementów, w tym: centralę alarmową, czujki, detektory, sygnalizatory i manipulatory. Plusem tego rozwiązania jest duża niezawodność. Minusem zaś konieczność połączenia kablem wszystkich elementów. Taki system alarmowy zakłada się więc zazwyczaj podczas budowy lub generalnego remontu.

System bezprzewodowy

Jeśli nie planujemy generalnego remontu i nie chcemy ciągnąć przewodów możemy wykorzystać bezprzewodowy system alarmowy. Jego montaż jest zdecydowanie łatwiejszy, jednak minusem jest tutaj cena, która przewyższa koszty związane z montażem systemu zwykłego.

Nie wiesz jaki system wybrać? Skontaktuj się z nami – pomożemy.