Bezpieczeństwo przede wszystkim. Trudno jest nie zgodzić się z tym sformułowaniem, prawda? Aby zadbać o prawidłowe bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich w naszym mieszkaniu musimy pomyśleć o kilku bardzo ważnych elementach.

Podstawowym zabezpieczeniem naszego mieszkania są oczywiście odpowiednie drzwi antywłamaniowe, okna z roletami (jeżeli mieszkamy na niskim lub ostatnim piętrze) oraz dobre zamki. Niestety włamywacze nauczyli radzić sobie z najtrudniejszymi zabezpieczeniami, a jeżeli zależy nam na najwyższym bezpieczeństwie powinniśmy wziąć pod uwagę także zamontowanie kamer i alarmów. Często już sama informacja o tym, że mieszkanie jest chronione alarmem potrafi skutecznie odstraszyć potencjalnych złodziei.

Jeśli zdecydujesz się na zamontowanie kamer i alarmów na pewno zadasz sobie wówczas pytanie: ale co powinienem wybrać?

System alarmowy SSWiN

SSWiN, czyli System Sygnalizacji Włamania i Napadu to układ urządzań, które mają za zadanie wykryć i zasygnalizować obecność, próbę wejścia lub wejście niepożądanej osoby do naszego mieszkania. Podczas instalacji systemów kieruje się często rozporządzeniem MSWiA, które zakłada, że system zapewnia trzeci stopień zabezpieczenia i opisuje je jako taki, który wykrywa:

  • otwarcie okien, drzwi oraz innych zamknięć na obszarze chronionym,
  • eksplorację okien, drwi oraz innych zamknięć na obszarze chroniony, bez ich otwierania,
  • ruch na obszarze chronionym,
  • interwencję w stosunku do urządzeń lub miejsc szczególnie zagrożonych.

System zwykły

System zwykły zawiera kilkadziesiąt wzajemnie połączonych elementów, w tym: centralę alarmową, czujki, detektory, sygnalizatory i manipulatory. Minusem tego typu rozwiązania jest połączenie elementów – ich łączenie przebiega przez wszystkie lub niemal pomieszczenia w domu. System alarmowy zwykły zakłada się zatem zazwyczaj podczas budowy lub generalnego remontu.

System bezprzewodowy

Jeśli nie planujemy generalnego remontu i nie chcemy ciągnąć przewodów przez całe nasze mieszkanie możemy wykorzystać bezprzewodowy system alarmowy. Jego montaż jest zdecydowanie łatwiejszy, jednak minusem jest tutaj cena, która przewyższa koszty związane z montażem systemu zwykłego.

Nie wiesz jaki system wybrać? Skontaktuj się z nami – pomożemy.