Dom powinien kojarzyć się z odpoczynkiem, ciepłem rodzinnym, a także z poczuciem bezpieczeństwa. Sama aranżacja nie spełni jeszcze tych wszystkich warunków, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie alarmy.

Najczęściej wybieranym systemem do domu jest System Sygnalizacji Włamania i Napadu, w skrócie SSWiN. Na rynku system ten jest dostępny jako zwykły lub jako bezprzewodowy. W skład wersji z okablowaniem wchodzi wiele różnych elementów: centrala, czujki, sygnalizatory, manipulatory, a także detektory. By system sprawnie działał trzeba je wszystkie ze sobą połączyć, co wiąże się z koniecznością przeciągnięcia przewodów przez wszystkie pomieszczenia w domu. Najlepiej więc zamontować ten system wtedy, gdy planuje się generalny remont, by można było wpuścić okablowanie w ściany i nie nadwyrężyć przy tym domowego budżetu.

Dostępna jest też wersja bezprzewodowa, która z kolei jest znacznie droższa i przez to mniej atrakcyjna. Co prawda nie są tutaj potrzebne żadne przewody, ale nie można zapominać o tym, że aby uniknąć zakłóceń w transmisji radiowej potrzeba wyłożyć więcej środków. Ponadto co jakiś czas w takim systemie trzeba wymieniać baterie w czujnikach ruchu. Niewątpliwą zaletą systemu SSWiN jest możliwość zdalnego sterowania pilotem, gdy zastosuje się radiolinię. Najlepszy system dla domu to taki, który zapewnia trzeci stopień zabezpieczenia. Dzięki niemu czujniki zareagują na otwarte drzwi i okna, a także na ruch w pomieszczeniu, czy na bezpośredni atak na określone przedmioty, czy wyszczególnione miejsca w domu.

Zobacz co oferujemy: