- Domofony i Wideodomofony -

Domofon umożliwia wywołanie rozmowy i komunikację między osobą znajdującą się przy wejściu do posesji a osobami znajdującymi się wewnątrz. Urządzenie to blokuje wejście na teren posesji nieproszonym gościom. Składa się z kasety bramowej zamontowanej przy wejściu oraz unifonu w lokalu, za pomocą którego otwierana jest brama lub drzwi do posesji.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych urządzeń tego typu. Domofony dzielą się na analogowe, cyfrowe, na kombinację tych dwóch rodzajów, a także na wideodomofony.

Analogowy domofon sprawdza się przede wszystkim w domach jednorodzinnych, gdzie nie ma zwykle takiej potrzeby, by instalować więcej unifonów, niż jeden czy dwa. Do instalacji takiego domofonu potrzebny jest przewód posiadający od 4 do 6 żył.

Z kolei cyfrowy domofon jest idealnym rozwiązaniem dla domów wielorodzinnych. Oparte są na technologii mikroprocesorowej, mają więcej funkcji i szersze możliwości zastosowania. Prostsza jest także ich instalacja, gdyż działają na przewodzie 2 żyłowym.

Wideodomofon to bramofon wyposażony dodatkowo w kamerę oraz unifon z wbudowanym monitorem. Użytkownik może nie tylko skomunikować się ale także zobaczyć osobę znajdująca się przy wejściu.  Część monitorów wyposażona jest dodatkowo w pamięć, dzięki czemu przechowuje zdjęcia i filmiki osób dzwoniących do posesji. Istnieją też modele widedomofonów wyposażonych w dodatkowe moduły lub aplikacje przekierowujące wywołanie rozmowy na telefon komórkowy gdy użytkownika nie ma terenie posesji.

Coraz bardziej popularne staje się montowanie domofonu lub wideodomofonu zintegrowanego ze skrzynką na listy, adresem i nr domu na ogrodzeniu posesji.

Szukasz domofonu lub wideodomofonu do firmy, domu jednorodzinnego, bloku chętnie pomożemy w doborze i instalacji. Skontaktuj się z nami. mamy w swojej ofercie takie marki jak ACO, FERMAX, ELFON, Kenwei, Lanz, VIDOS, DAHUA, 2N, BCS.